+90 (222) 230 22 30 bilgi@caliskan.av.tr

Ekibimiz

Zihni ÇALIŞKAN

Kurucu Avukat

Zihni Çalışkan, 1973 yılında Bulgaristan’ın Razgrad ilinde doğmuştur. Ailesi ile birlikte 5 yaşında Bulgaristan’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne göç ederek, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamlamıştır.

Zihni Çalışkan, 1992-1996 yılları arasında İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini ve İstanbul Barosunda avukatlık stajını başarı ile tamamlamıştır. 1997 yılında İstanbul Barosuna kayıtlı olarak çalışmaya başlamış olup, 2002 yılından bu yana da Eskişehir Barosuna kayıtlı olarak 895 sicil numarası ile mesleği fiilen icra etmektedir. Ayrıca 2002 yılında Noterlik Belgesi alarak Noterlik yapmaya hak kazanmıştır.

Zihni Çalışkan, başta Bankacılık Hukuku ve Sigorta Hukuku dalı olmak üzere birçok alanda avukatlık yapmaktadır. Eskişehir’de kurulu olan hukuk bürosunun yöneticiliğini sürdürmektedir. Zihni Çalışkan, 20 yılı aşkın bir süredir serbest avukatlık, hukuk müşavirliği, danışmanlık ve bilirkişilik yapmaktadır. Bunların yanı sıra Sivil Toplum Örgütlerinde de başkanlık yapmaktadır.

Zihni Çalışkan, hukuk bürosunda ekibi ile birlikte Sigorta Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ve Bankacılık Hukuku alanında uzun yıllardır çalışmalarda bulunmuş olup; çeşitli sigorta şirketleri ile banka ve kurumların bölge vekilliğini yapmaktadır.

Zihni Çalışkan çeşitli hukuk konularında seminerlere katılmış olup, sertifikaları bulunmaktadır. İngilizce ve Bulgarca bilen Zihni Çalışkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet BİLGİN

Yönetici Avukat

Mehmet BİLGİN 1971 yılında Eskişehir’in Çifteler ilçesinde doğmuştur. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde 27 yılı aşkın bir süre kamu hizmeti yapmış, hizmetinin önemli bir bölümünde Mevzuat İnceleme, Hazırlama ve Takip Uzmanı ile Hukuk Danışmanlığı görevlerinde bulunmuş ve Ağustos 2017’de emekli olmuştur. 

Mehmet BİLGİN; 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi, 2004 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlamıştır. 

Eskişehir Barosu’nda staj eğitimini tamamlayan BİLGİN, 2215 sicil numarası ile avukatlık yapmaya başlamıştır. Çeşitli hukuk konularında seminerlere katılmış ve sertifika almıştır. 

Evli ve bir çocuk babası olan BİLGİN, 2017 yılından beri Çalışkan Hukuk Bürosu’nda yöneticilik yapmaktadır.

DAVA SERVİSİ

Feyzanur ÇETİNKAYA

Koordinatör Avukat

1997 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 2015-2019 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamış ve Eskişehir Barosu’nda avukatlık stajını başarıyla tamamlamıştır. 

2020 yılından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu’nda, İş Hukuku ve Sigorta Hukuku başta olmak üzere birçok alanda çalışmalarını yürütmektedir. 

İş kazaları ve meslek hastalıkları, Tıp Ceza Hukuku ve Aile Hukuku gibi sertifika programlarına katılmıştır. Uzlaştırmacı Eğitim Sertifikası bulunmaktadır.

Zuhal DEMİRAYAK

Avukat

Zuhal DEMİRAYAK, 1994 yılı doğumlu olup, 2012- 2016 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Eskişehir Barosundaki avukatlık stajını başarı ile bitirerek Eskişehir Barosu’ndan 1957 Sicil numarası ile avukatlık ruhsatnamesini almıştır. 

Zuhal DEMİRAYAK, 2017 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Kübra ÇAVUŞLU

Avukat

1994 yılında Ordu’da doğmuştur. İlköğretimini Ordu’nun Fatsa ilçesinde tamamlamış, 2012 yılında ise Ordu İ.M.K.B Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olmuştur.

2012-2016 yılları arasında ise Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamış ve ardından Eskişehir Barosu’nda avukatlık stajını başarıyla tamamlamıştır.

Kübra Çavuşlu, 2020 yılından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu’nda çalışmalarını sürdürmektedir.

Aysel TOSUN

Avukat

1995 yılında Afyonkarahisar ilinin Çay ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Eber İlköğretim Okulunda, lise eğitimini Akşehir Hacı Sıdıka Baysal Fen Lisesi’nde tamamlamıştır.

2018 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur. Avukatlık stajını Afyonkarahisar ilinde tamamlamış. 2 yıl serbest avukatlık yapmıştır. 2019 yılında TBB bünyesinde yapılan Kurgusal Duruşma yarışmasında Afyonkarahisar ilinde ve Ege Bölgesi birinci olmuştur. Yerel gazete olan 24 Eylül gazetesinde hukukun farklı alanlarında birçok makale yayımlamıştır. Yine hukuki faaliyetleri dışında da birçok yazısı farklı dergi ve internet sitelerinde yayımlanmıştır.

2021 yılında evlendikten sonra Eskişehir ilinde yaşamaya başlamıştır. Bu tarihten sonra ve halen Çalışkan Hukuk Bürosunda çalışmaktadır.

Vera SEVİMLİ

Avukat

1996 yılında Afyonkarahisar’da doğmuştur. Lise eğitimini Eskişehir Kılıçoğlu Anadolu Lisesinde tamamlamış akabinde 2021 Ocak ayında Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından avukatlık stajını bitirerek 2022 yılında 2780 sicil numarası ile avukatlık ruhsatnamesini almıştır.

Hukuk ağırlıklı dava ve işler başta olmak üzere; stajını başlattığı 2021 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosunda çalışmaktadır.

Güner BİLGİN

Stajyer Avukat

1997 yılında Eskişehir’ de doğmuştur. 2015 yılında lise eğitimini 19 Mayıs Anadolu Lisesi’ n de tamamlamıştır.

2021 yılında ise İstanbul Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Şu an Eskişehir Barosu’nda stajı devam etmektedir.

Mart 2022 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosu’nda staj çalışması devam etmektedir.

İCRA SERVİSİ

Melih ARABACILAR

Ekip Lideri

Melih ARABACILAR, 1985 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden, 2021 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olmuştur.

2006 yılından beri icra kâtipliği yapan Melih ARABACILAR, 2016 yılından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu’nda icra bölümünde çalışmaktadır.

Engin CALIDİNÇ

İcra Katibi

Engin CANLIDİNÇ, 1984 yılında Kütahya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamlamıştır.

2013 yılından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu’nda icra katibi olarak çalışmaktadır.

Seçil KÖSE

İcra Katibi

Seçil KÖSE, 1989 yılında Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’nde doğmuştur. İlköğretimini Eskişehir’de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi’nde Sosyal Hizmetler Bölümünde ön lisans eğitimine devam etmektedir.

2013 yılından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu İcra Servisinde, icra kâtibi olarak çalışmaktadır.

Hüseyin USŞEN

İcra Katibi

1997 yılında Konya’da doğmuştur. İlk ve Orta öğretimini Konya’da, lise öğretimini Isparta’da tamamlamıştır. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eylül 2020 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosu’nda icra katibi olarak çalışmaktadır. 

Öznur AKKOYUN

İcra Katibi

1995 yılında Eskişehir’de doğmuştur. İlköğretimi Eskişehir’de tamamlamıştır. Bilecik Anadolu Meslek ve Turizm Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. 2015 yılında Ege Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliğinden mezun olmuştur.

Temmuz 2020 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosu’nda icra katibi olarak çalışmaktadır.

Esra ÜNAL

İcra Katibi

Esra Ünal 1988 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğretimini Ankara’da tamamlamıştır. Kurumsal yapılı şirketlerde çağrı merkezi personeli olarak çalışmış olan Esra ÜNAL, 2017 yılından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu İcra Servisinde çalışmaktadır.

İlknur KUTLU

İcra Katibi

1998 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Çocuk Gelişimi ) mezunu olup, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümü 1.sınıf olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

2017 yılından bu yana çeşitli hukuk bürolarında icra kâtipliği yapan Kutlu, ÇALIŞKAN HUKUK bürosunda 1 yılı aşkın süredir icra kâtibi olarak çalışmaktadır.

Yasemin YARDIMCI

Yönetici Asistanı

Yasemin YARDIMCI 1995 Yılında Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünden mezun olmuştur. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde stajını tamamlamıştır.

Yasemin Yardımcı 2016 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosu’nda büro yönetimi ve asistanlığı görevini yürütmektedir.

Ceren ALTINTAÇ

Stajyer

2004 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Lise öğretimine Ahi Evran Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde Yönetici Asistanlığı Bölümü’nde devam etmekte ve aynı zamanda Çalışkan Hukuk Bürosu’nda stajını yapmaktadır.

ÇAĞRI MERKEZİ

Dilek İBİŞ

Ekip Lideri

1978 yılı Muğla doğumludur. Turizm Otelcilik  – Ev Ekonomisi mezunu olup, halen Anadolu Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi Maliye bölümünde eğitimine devam etmektedir.

2009 yılından bu yana çeşitli hukuk bürolarında çalışmış ve alanında deneyim kazanmış olan Dilek İBİŞ 1 yılı aşkın süredir Çalışkan Hukuk Bürosu’nda icra departmanın ’da çalışmalarını sürdürmektedir.

Nesrin ALTINIŞIK

Tahsilat Uzmanı

1983 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Gazi Yakup Satar Lisesi Çocuk Gelişim bölümünden mezun olmuştur. 2007-2010 yılları arasında Çalışkan Hukuk Bürosu’nda icra kâtibi olarak çalışmıştır. 

Meslek hayatına bir süre ara verdikten sonra Eylül 2019 yılından beri Çalışkan Hukuk Bürosu’nda çağrı merkezi personeli olarak çalışmaktadır.

Havvanur TAŞ

Tahsilat Uzmanı

1999 Yılında Eskişehir’de doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde tamamlamış 2017 yılında H.A.Y Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2017-2021 yılları arasında Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.

2021 yılından itibaren Çalışkan Hukuk Bürosu’nda çağrı merkezi personeli olarak çalışmaktadır.

Betül POLAT KARATAŞ

Tahsilat Uzmanı

1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2016 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Adalet Bölümü’nden mezun olmuştur.

2021 yılının Kasım ayından bu yana Çalışkan Hukuk Bürosu’nda çağrı merkezi personeli olarak çalışmaktadır.

İlknur GÜÇEN

Tahsilat Uzmanı

1992 Yılında Eskişehir’de doğmuştur. Aksaray Üniversitesi kamu yönetiminden mezun olmuştur. Kurumsal yapılı şirketlerde büro yönetiminde çalışmıştır.2022 yılından beri Çalışkan Hukuk Bürosu’nda çağrı merkezi personeli olarak çalışmaktadır.